Шість мільйонів сердець

В Києві вшанували пам’ять жертв Голокосту

На церемонії, що стала знаковою подією Всеукраїнської акції вшанування жертв Голокосту, були присутні державні діячі України, представники державних органів влади, глави дипломатичних представництв, народні депутати України, релігійні та громадські діячі, журналісти.

Всеукраїнська акція «Шість мільйонів сердець», що започаткована  Президентом Єврейського Форуму Аркадієм Монастирським, продовжує крокувати Україною, на жаль, уже без нього, але – З НИМ. Пам’ять про нього – у продовженні його справ.


Аркадій Монастирський, автор всеукраїнської акції
«Шість мільйонів сердець»,
Президент Єврейського Форуму України
1961 -2017

Почалася Меморіальна церемонія музичною композицією у виконанні лауреатів Міжнародних та Національних конкурсів – відомого українського струнного квартету «Кордес» ( «Cordes») у складі Анастасії Шипак, Ольги Понамарьової, Ірини  Польової  та Олени Яворської.

Струнний квартет «Кордес»

Після оголошення Хвилини Мовчання, на заході було зачитано лист-привітання  Президента України П.О. Порошенка на честь меморіальної церемонії « Шість мільйонів сердець»

Президент
Єврейського Форуму України, Роксана Гамарник

Запалювання 6 символічних меморіальних свічок розпочалося виступом від імені Держави та народу України директора департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України,-  Юраша Андрія Васильовича.


Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України-  Юраш Андрій Васильович.

Для запалювання Другої свічі від імені міста Києва, Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації, з промовою виступив Заступник голови Київської міської державної адміністрації, — Мондриївський Валентин Миколайович.

Третю свічу, від імені Держави та народу Ізраїлю  запалив Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні пан Джоель Ліон. Після промови прозвучала молитва «Кадіш» у виконанні Посла.

Посол Держави Ізраїль в Україні, Джоель Ліон

На згадку про шість мільйонів загиблих євреїв була прочитана Поминальна молитва рабином Рафаелем Рутманом.

Для запалювання Четвертої  свічі, від імені держав світу, було запрошено Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної  республіки Німеччина  в Україні  пана Ернста Райхеля  та представників дипломатичного корпусу, які працюють в Україні та були присутні на  заході. З окремою промовою виступили  пан Ернст Райхель, Посол Сполучених Штатів Америки в Україні пані Марі Л. Йованович та Посол  Австрійської республіки в Україні пані Герміне Поппеллер.До церемонії запалювання пам’ятних меморіальних свічок також приєдналися: Керівник політичного відділу і відділу дипломатичної служби Посольства Канади в Україні пан Руслан  Кац, Посол Французької республіки  в Україні пані Ізабель Дюмон, Посол Республіки Італія в Україні пан Давіде Ла Чечілія, Координатор системи ООН в Україні пані Оснат Лубрані, Посол Угорщини в Україні пан Іштван Ійдярто, Посол Латвійської республіки  в Україні пан Юріс Пойканс, Посол Литовської республіки в Україні пан Марюс Януконіс, Посол Румунії в Україні  пан Кристіан-Леон Цуркану, Посол Словацької Республіки в Україні пан Марек Шафін, Посол   Республіки Молдова в Україні  пан Руслан Болбочан, Перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні  пан Андрій Губкін, Радник  Посольства Держави Ізраїль в Україні пан Фелікс Гурвич, Співробітник консульско-правового відділу  Посольства ФРН в Україні пан Себастіан Ортнер, Дипломат, співробітник політичного  відділу Посольства США в Україні пані Бріан Хейт, Тимчасово керуючий Посольством Республіки Болгарія в Україні пані Стояна Русинова, Тимчасово повірений у справах і Консул  Посольства Королівства  Бельгія в Україні пан Гвідо Граувельс, Радник  Посольства  Королівства Норвегія  в Україні пан Фредерік Артур, Перший секретар з політичних  питань посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії  в Україні  пані Кейт Давенпорт та Заступник  Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні пан Роман Красніцкий.

Для запалювання П’ятої  свічі, від імені недержавних організацій України, які на цій церемонії разом з євреями репрезентують більш ніж 100 етносів України,  було запрошено організатора Всеукраїнської акції «Шість мільйонів сердець», Президента Єврейського форуму України Роксану Гамарник-Монастирську,  Президента Асамблеї Національностей України Ровшана Тагієва, та Головного рабина України громад прогресивного юдаїзму Олександра Духовного. Роксана Гамарник-Монастирська розповіла про трагічні сторінки українського єврействаі про Всеукраїнську акцію, присвячену пам’яті жертв Голокосту. Після виступів Роксана Гамарник — Монастирська запалила велику свічу, Ровшан Тагієв та Олександр Духовний також запалили пам’ятні меморіальні свічки.

Шосту свічу, від імені Праведників народів світу та врятованих ними євреїв, після пронизливих виступів разом запалили  пані Софія  Ярова — Голова асоціації Праведників, та Борис Забарко — Голова асоціації  колишніх в’язнів гетто та концтаборів, один з виживших. 

До запалення меморіальних символічних свічок, після виступу Тетяни Абович, — Директора київського «ГІЛЕЛЮ», приєдналися діти представників молодіжних єврейських організацій ЦОФІМ, ГІЛЕЛЬ та Шиурей-Тора Любавіч.

У день проведення церемонії  «Шість мільйонів сердець», День скорботи і пам’яті, всі присутні у Колонному залі КМДА приєдналися до загальної печалі і співчуванням болю та втратам, ім’я якої Голокост.

Це страшне і нелюдське явище, яке призвело до цинічного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших етнічних спільнот, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і упередженістю — не повинне повторитись!

Церемонія завершилася спектаклем «Щоденник Анни Франк», котрий був створений за ініціативою Єврейського форуму і за підтримки Дому Анни Франк у 2008 році. Хореограф вистави – заслужена артистка України Алла Рубіна. Виконавці – колектив полтавської школи «Паросток». Меморіальна церемонія була організована Єврейським форумом України за підтримки Єврейського фонду в Україні, Асамблеї національностей України та Київської міської державної адміністрації.

Admin Автор:

Обсуждение закрыто.