Свято сучасної клезмерської музики та єврейської культури

17 та 19 травня в Києві за підтримки Українського культурного фонду відбувся Другий національно-культурний фестиваль сучасної клезмерської музики та єврейської культури «Київ Клезмер Фест».

КИЇВ КЛЕЗМЕР ФЕСТ — міжнародний фестиваль сучасної клезмерської музики та єврейської культури, заснований в 2018 році ГО “Соціальний Капітал” за підтримки Департаменту Культури КМДА. Відбувається щороку на одній з головних площ Києва.

Мистецтво клезмерів народилося на теренах України та увібрало в себе кращі музичні традиції народів нашої країни. Разом з єврейськими емігрантами із Східної Європи клезмерська музика на початку ХХ сторіччя переселилася за океан і там стала частиною джазу.

Зараз клезмер розвивається разом із сучасним світом, підтримуючи його вібрації і є частиною world music

САМЕ ТОМУ, МИ ОБРАЛИ ТЕМОЮ II ФЕСТИВАЛЮ СИМВОЛИ СЕРЦЕ ТА КОРІННЯ

В програмі цьогорічного фестивалю — не лише музика, але й все, що пов’язане з єврейською культурою в Україні: від художніх виставок, до кулінарних майстер-класів.

В рамках фестивалю відбулися виставки й кінопокази, майстер класи та вистави, презентація бібліотеки юдаїки та тематичні екскурсії.

Цьогорічна музична програма фестивалю стала парадом прем’єр. Організатори кажуть, що це сталося завдяки тому, що «Київ Клезмер Фест» є справжнім джерелом натхнення та творчою лабораторією для музикантів-клезмерів і не лише: на сцені «Київ Клезмер Фесту»-2019 відбулася прем’єра колаборації закарпатських музикантів Hudaki Village band та виконавця пісень мовою їдиш з Австрії Бенджі Фокс Розена (Benji Fox-Rosen), що отримала назву Maromoros Project.

Ще однією прем’єрою став виступ всесвітньо відомого клезмера з Харкова Геннадія Фоміна та його нового проекту New Tsayt Band. Сюрпризом для гостей став виступ знаменитої чоловічої хорової капели ім. Левка Ревуцького із єврейськими піснями, — і це також була прем’єра нової програми колективу.

Геннадій Фомін та New Tsayt Band готуються до виступу

Запальні пісні та ритми у виконанні дуету Samuel Berthod & Stanko Marinkovic (Франція/Cербія), гурту Bandaradan ft. Mama Nastya (Італія), SHO?! (Україна), JONYCH & ЦИПА БАНДА (Україна), DJ Derbastler, DJ Boochyaman (Україна) показали гостям фестивалю широку палітру клезмерської музики – від традиційних мелодій, до сучасних інтерпретацій.

Достойним фіналом став виступ американського гурту Хазмат Модін (Hazmat Modine) на чолі з неперевершеним Вейдом Шуманом, — харизма лідера та унікальний саунд гурту, який мало з чим можна порівняти, піднесли фестиваль до рівня кращих світових музичних імпрез. Гості та учасники залишилися дуже задоволеними одні одними та з нетерпінням чекають на наступний фест.

Другий Київ Клезмер Фест відбувся за підтримки Департаменту культури КМДА, Французького Інституту в Україні, Австрійського культурного форуму, Київської міської єврейської громади, громади «Масорет», Центру Юдаїки НАУКМА, Центру єврейської освіти України. Офіційний організатор – ГО «Соціальний Капітал».

Про ФЕСТИВАЛЬ:

Почнемо з того, що музичний стиль, що ми його знаємо як клезмер власне “клезмером” назвав киянин — етномузиколог, один з найбільших у світі дослідників єврейського фольклору — Мойсей Береговський.

В наш час в Києві регулярні фестивалі клезмерської музики (клезфести) проводилися з 2000 року переважно в форматі майстер-класів з виконання традиційної музики та концертів у закритих приміщеннях для фахівців, знавців та членів єврейської громади.

В 2018 році з ініціативи Діани Попової — директорки Департаменту Культури КМДА наше ГО “Соціальний Капітал” започаткувало великий клезмерський фестиваль просто неба — сучасний, відкритий світу та націлений в майбутнє.

Хедлайнерами першого фестивалю стали світові зірки David Krakauer та Amsterdam Klezmer Band. Загалом KKF-2018 відвідало 15 000 глядачів.

В рамках фестивалю також відбулися кінопокази просто неба, виставки, майстер-класи та багато іншого. Дізнатися більше можна тут:

http://kyivklezmerfest.org/

https://www.facebook.com/pg/kyivklezmerfestival/posts/

Фото О. Литвин

Admin Автор:

Обсуждение закрыто.