Історія крізь обличчя

Kілька років наполегливої праці цілої команди, сліз та радощів, приголомшень та розчарувань завершився початком втілення дуже давньої мрії – виставки «Історія крізь обличчя».

Фонд «Заради тебе» зробив 32 світлини Праведників, що були живі на момент започаткування проекту та могли поділитися своїми спогадами, які увійшли у буклет українською мовою. Сучасному поколінню дуже пощастило застати Праведників, спілкуватися з ними, дивитися їм в очі та намагатися збагнути, як вони наважилися зробити те, що вони зробили… Але час минає…. Навіть протягом реалізації проекту декілька з його героїв відійшли у вічність…

На презентації все було вперше та дивовижно.
Вперше в незалежній Україні в стінах Офісу Президента Праведників вшановували за участю перших осіб держави – Президента Володимира Зеленського та Першої Леді та дипломатів Литви, Польщі, Німеччини, Великої Британії, Ізраїлю та США.
Вперше у стінах Офісу Президента пролунало благословення першим особам держави та Праведникам від Головного Рабина України Рабина Моше Реувена Асмана.

Вперше у стінах Офісу Президента пролунав Шофар завдяки віце-президенту Федерації Єврейських Громад України рабину Рафаелю Рутману.
Вперше Фонд «Заради тебе» проводив захід на такому високому рівні.
Але це лише початок: попереду підготовка англійської версії спогадів, нових світлин та обробка історій, а також презентація проекту широкому загалу.

Проект «Історія крізь обличчя» ініційовано Всеукраїнським Благодійним Фондом «Заради тебе» (ВБФ «Заради тебе»). Мета проекту – збереження пам’яті про подвиг скоєний під час Другої Світової Війни людьми, яких прийнято називати Праведниками. На жаль, історії порятунку євреїв на теренах колишнього Радянського Союзу під час війни стали збиратися різними фондами та інституціями через багато років після її закінчення. Ці люди не звикли хвалитися своїми вчинками. З кожним роком Праведників стає все менше і ВБФ «Заради тебе» вважає за необхідне нагадати про їх подвиг і зберегти пам’ять про нього.

За даними Інституту Катастрофи і героїзму «Яд Вашем», Ізраїль, в Україні проживало 2573 Праведника народів світу. Це лише офіційні дані, а скількох історій ми не знаємо і не дізнаємося вже ніколи.

Цей проект є особливо актуальним в сучасній Україні, якій так необхідні свої справжні герої, якими ми можемо пишатися. Персоналії Праведників не можуть бути двозначними і викликати будь-який негатив. Вони ризикували собою і своїми близькими, щоб врятувати зовсім незнайомих їм людей. Вони є саме той промінь світла, який допоміг розвіяти велику темряву.

«Ми маємо бути неймовірно вдячними та повністю усвідомлювати той факт, що, можливо, саме ми – останнє покоління, яке ще має змогу зазирнути в очі нашим героям та подякувати їм за приклад щиросердя, толерантності й відваги», – зазначила Олена Зеленська.

Більшість Праведників і врятованих, на жаль, вже не з нами. Можливо, це наша остання можливість увічнити їх подвиг при їх життя і в їх присутності.

Проект підготовлено ВБФ «Заради тебе».

Фото – Денис Копилов та ВБФ «Заради тебе»

Текст – Ігор Левенштейн

Дизайн – Дмитро Курбанов

Admin Автор:

Обсуждение закрыто.