ФІЛЬМ ПРО КЛЕЗМЕРІВ

Клезмер — музика східноєвропейських євреїв, яка довгий час була в забутті на території СНД. Ці мелодії прошиті в нашому культурному коді, вони тісно сплелися з народною українською, молдавською, румунською та татарською музикою, і вийшов просто вибухонебезпечний коктейль! Пісні та клезмерська традиція були збережені окремими музикантами, і навіть цілими сім’ями, і отримали друге дихання тут, в Україні, після серії потужних майстер-класів на початку 2000-х від світових зірок: Френка Лондона, Мерліна Шепарда та інших. І сьогодні у нас дійсно є чим пишатися: Konsonans Retro, Pushkin Klezmer Band, Odessa klezmer band, Band Shtrudl (Ex-Varnitshkes), Гроші Вперед і Фелікс Шиндер, Kharkov Klezmer Band і Геннадій Фомін, Наталя Касьянчік — список можна продовжувати довго, адже клезмер гірше коронавіруса, заразливий і небезпечний: він захоплює серця меломанів, западає в душу музикантів і активно проникає в інші музичні жанри.

Про що запитували клезмерів: про найпотаємніше. Багато говорили про вибір творчого шляху і про самореалізацію, адже одна з цілей проекту — привернути в цей музичний рух молодь, показати, що клезмер — це стиль життя, повітря, яким музиканти дихають, і який ні на що не проміняють. Клезмерська музика — це народна музика східноєвропейських євреїв, а центр її — це Україна. Саме тут вона пишно цвіла і розвивалася в симбіозі з українською народною музикою і музикою інших народів: молдован, татар, циган і так далі, в залежності від регіону. Розвивалася, а потім була в забутті — дуже довго. Поки, вже після перебудови, ентузіасти не стали воскрешати і популяризувати клезмерські традиції, організовуючи майстер-класи зі світовими зірками клезмера, фестивалі і клезмерські колективи.

Незважаючи на те, що ця народна музика з дуже старими країнами, канонами, вона може бути і сучасної, і актуальною. Що не потрібно доводити, досить просто відвідати будь-який Клезфест, або побувати на концертах клезмерів: ноги самі пускаються в танок! І тут хочеться процитувати Геннадія Фоміна: «Якщо зараз привезти хорошого діджея і приєднати його до клезмерської ансамблю — це буде супер хіт! Тому що в цій музиці є все, щоб зачепити. Практично в кожній мелодії є такі гачки, на які можна зловити глядача. Вони зрозумілі, вони доступні, вони запомінаєми, це все хіти, кожна мелодія вона унікальна, і вони начебто схожі один на одного, але потім якась зачепиться, і ви вже нікуди не подінетеся. «

Під час постпродакшіна «Сosta Azzurra Films» постаралися вкластися в 50 хвилин, а могли б зробити фільм на всі три години, матеріалу було більш ніж достатньо. У фільмі — зріз клезмерської культури, особисті історії музикантів і історія реінкарнації цієї дивовижної музики в Україні. І, звичайно, багато музики: заразливою і запальною, пронизливої і сумною — такий, що пройти повз просто неможливо! Чого варта лише історія Геннадія Фоніма, за матеріалами який ви можете знайти лонгрід на нашому сайті.

Admin Автор:

Обсуждение закрыто.